15 Ocak 2010 Cuma

Kaptan Feza filmini indirmeden internetten bedava ful orginal online film izle


Ömer 40 yaşlarında bir mafya tetikçisidir. Henüz neredeyse bebekken anasını kaybetmiştir. 2. sınıf bir artist olan babası Ömer daha çok küçükken, “Kaptan Feza” filminde tek başrolünü oynadıktan sonra itibar görmeyip yoksulluk içinde kendini alkole verip bir otel odasında ölmüştür. Ortada kalan Ömer’i babasına sempati duyan bir mafya patronu himayesine alıp yıllar içerisinde sağ kolu olarak yetiştirmiştir.
Ömer patronuna ya da manevi babasına minnet borcunu ödemek için hayatı boyunca ona sadık kalmıştır. Ta ki patron vefat edene kadar.
Zaten çoktan yaşadığı hayattan bıkmış ve köşesine çekilmek isteyen Ömer artık özgürdür. Köyüne geri dönmeyi planlamaktadır.
Ancak patronun asıl evladı Selami örgütün başına geçmiş ve nefret ettiği Ömer’in gitmesine izin vermemektedir. Ömer’i bırakmaz çünkü ona göre Ömer ailenin tüm sırlarına vakıf bir insan olduğundan risklidir. Fazla bilgi yüktür. Ömer’in ortadan kalkması gerekmektedir. Ölüm emrini verir ve adamlarını Ömer’in peşine salar.
Ancak Ömer de en az peşindeki katiller kadar tehlikeli ve beceriklidir.
Selami’nin adamlarından kaçarken, elinde mafyaya ait yüklü miktarda para dolu bir çantayla, çatışmada bacağından vurulur ve bir gecekondu mahallesindeki bir eve sığınır. Evde 6 yaşındaki Asu ile babaannesi Solmaz yaşamaktadırlar. Asu’nun annesinin yakın arkadaşı, komşuları hemşire Elif ise onlara kol kanat germiştir.
Asu, “Kaptan Feza” filminin hayranıdır. Çünkü hasretle özlediği ve Amerika'ya çalışmaya gitmiş anne ve babasından ona kalan tek anı budur. Her gün o filmi seyreder. Galaksinin hakimi “Kaptan Feza”nın maceralarını ezbere bilir. Eve bir göktaşı gibi düşen ve oyuncu babasına çok benzeyen Ömer'i 'Kaptan Feza' sanır. Ömer de küçük kızı çok sevip onun hayalini bozmaz.
Bu arada Ömer’i elinden kaçıran Mafya mahallede her yeri aramaktadır, Ömer sokağa çıkamaz. Solmaz ve Elif'i ikna ederek evde saklanır. Evde karanlığın basmasını beklerken de Asu'ya uzay masalları anlatır. Ancak Ömer, bu evde yaşamın başka savaşlarıyla tanışır. Asu, Solmaz ve Elif'in hayatlarındaki sırları, acıları keşfeder. Yoksulluğu, fedakarlığı, inadı, sevgiyi, şefkati, cesareti görür. Onları hiç sahip olamadığı ailesi gibi görür. Hatta aşık olur.
Bu uzun ve özel günün sonunda o evdeki kimsenin hayatı eskisi gibi olmayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumunuz için teşekkürler

Untitled Document