2 Ocak 2010 Cumartesi

Adalet Peşinde filmini indirmeden internetten bedava full orginal izle


“The Italian Job/İtalyan İşi”nin yönetmeni Gray, “Law Abiding Citizen/Adalet Peşinde”de ölümle sonuçlanan bir ev soygunu sonrasında sağ kalan kişinin sevdiklerinin intikamını almak için sınır tanımayışını işlerken, kör adaleti de sarsıcı bir şekilde mercek altına yatırıyor. Clyde Shelton (Gerard Butler) evine yapılan bir soygun girişimi sırasında eşini ve kızını kaybeden dürüst bir aile babasıdır. Katiller yakalandığında, davaya Philadelphia’da başarılı bir savcı olan Nick Rice (Jamie Foxx) atanır. Nick, zanlılardan birine, suç ortağının aleyhinde ifade vermesine karşılık hafif bir ceza önerir.


Aradan on yıl geçer. Hafif cezayla kurtulmuş olan katil ölü bulunur ve Clyde Shelton soğukkanlılıkla suçu işlediğini itiraf eder. Sonra Nick’e bir ültimatom verir: Nick kusurlu adalet sistemini düzeltmediği takdirde, Shelton’ın eşinin ve karısının cinayet davasında yer alan kilit isimler ölecektir.

Çok geçmeden, Shelton tehditlerini yerine getirmeye başlar ve hapisteki hücresinden ne öngörülmesi ne de önlenmesi mümkün olan görkemli ve acımasız bir dizi suikast organize eder. Philadelphia’nın önde gelen isimleri Shelton tarafından birer birer öldürülürken, yetkililer bu terör dalgasına son veremedikleri için şehirde korku hüküm sürmeye başlar. Cinayetleri durdurabilecek tek kişi Nick’tir. Bunu başarabilmek için de, en ufak bir yanlış adımın bile ölüm anlamına geldiği yırtıcı bir oyunda bu dahi psikopatı zekaca alt etmek zorundadır. Ailesi de Shelton’ın hedefi olan Nick, kendini ölümcül bir rakiple zamana karşı yarışır bulur, ama görünüşe göre rakibi her zaman bir adım öndedir.
“Law Abiding Citizen/Adalet Peşinde”nin başrollerini Oscar® ödüllü Jamie Foxx (“Ray”), Gerard Butler (“300”), Bruce McGill (“Obsessed”), Colm Meaney (“The Commitments”), Leslie Bibb (“Iron Man”), Michael Irby (“The Unit”), Regina Hall (“Scary Movie”) ve Viola Davis (“Doubt”) paylaşıyor. F. Gary Gray’in (“The Italian Job”, “Be Cool”) yönettiği filmin senaryosu Kurt Wimmer’a (“Street Kings”) ait. “Law Abiding Citizen/Adalet Peşinde”nin yapımcılığını Lucas Foster (“Mr. & Mrs. Smith”), Gerard Butler, Alan Siegel, Mark Gill (“The Rebound”), Kurt Wimmer ve Robert Katz (“The Rebound”), ortak yapımcılığını Jeff G. Waxman (“Before the Devil Knows You’re Dead”), yönetici yapımcılığını ise Michael Goguen (“The Rebound”) ve Neil Sacker (“The Illusionist”) üstlendi. Filmde görüntü yönetimi Jonathan Sela (“Powder Blue”), yapım tasarımı Alex Hajdu (“W.”), kostümler ise Jeffrey Kurland’in (“Collateral”) imzasını taşıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumunuz için teşekkürler

Untitled Document