12 Mayıs 2009 Salı

melekler ve şeytanlar izleYapım:2009 ~ ABD, Fransa Tür:Dram, Gerilim, Gizem, Macera, Polisiye, Suç Yönetmen:Ron Howard Senaryo:Akiva Goldsman, David Koepp Senaryo (Kitap):Dan Brown Yapımcı:Dan Brown, Ron Howard, Brian Grazer, John Calley Görüntü Yönetmeni:Salvatore Totino Müzik:Hans Zimmer Dağıtım:Warner BrosFilmin Websitesi:www.angelsanddemons.comSüre:2 saat 20 dkGösterim Tarihi:15 Mayıs 2009 (Türkiye)
diğer ülkeler...
15 Mayıs 2009 (ABD)
Filmin Özeti Çok eski gizli bir kardeşlik örgütü. Dünyayı yok edecek ölümcül yeni bir silah, akıl almaz bir hedef.

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati'nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi'nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim adamının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşımadde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehri'nin altına saklanmıştır. Langdon, Vetra'nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminati'nin izini bulmaya çalışırlar.

Brown bu romanda tıpkı bir hokkabaz gibi havaya yüzlerce top fırlatıp hiçbirini yere düşürmeden okuyucuyu inanılmaz bir gerileme sürüklüyor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumunuz için teşekkürler

Untitled Document